O tome možete čitati u njenoj poznatoj knjizi Mladost vedrine (1944., str. 167.-170.).
To je svakako knjiga koju bi trebale pročitati sve katoličke djevojke.
U poglavlju koje govori o braku, dolazi do teme vjerske pripadnosti muža i žene.
Tu donosi tri konkretna slučaja djevojaka, koje su nekoć bile uzorne članice križarske organizacije, ali ih je međuvjerska "ljubavna veza" udaljila od katoličke vjere i odvojila od Crkve.
Ovdje se još jednom potvrđuje ono što smo svi vidjeli na toliko sličnih slučajeva u praksi. Miješani brakovi su rasadište vjerskog indiferentizma, liberalizma i moralnog relativizma.
Marica Stanković traži od članica križarske organizacije da uopće ne sklapaju poznanstva sa inovjercima. Ove bi njene stranice mogle biti tema cijelog jednog poglavlja srednjoškolskog vjeronauka.
Da dodam još par riječi sa svoje strane. Ovo možda danas više nije toliko aktualna tema, kao što je bila za vrijeme bivše Jugoslavije. No, za Hrvate u dijaspori ovo je itekako važna tema, jer oni većinom žive u vrlo heterogenim društvima.
OdgovoriIzbrišiA tu je još i cijelo ozračje postkoncilskog ekumenizma i "međuvjerskog dijaloga", koji veoma pogoduju širenju međureligijskih brakova.
Zapravo, ako išta možemo označiti kao vidljivu posljedicu modernističkog "ekumenizma" u zadnjih 50-ak godina, onda je to taj nekontrolirani enormni porast broja međureligijskih veza na Zapadu (bračnih i izvanbračnih).